ZELENÉ STĚNY

zelená stěna

"Není těžké udělat zelenou stěnu. Kumšt je udělat ji tak, aby vydržela pěkná několik let."

Zelené stěny jsou úchvatné a oceňované investice. Jsou vhodné do prostor, kde není místo na běžnou zeleň, nebo naopak na velké plochy, kde by běžná zeleň zanikla.

Velké stěny jsou krásné a reprezentativní, ale neznamená to, že nejde udělat zelená plocha i na menší prostor.

Existuje více systémů a teprve inspekce místa a podmínek (vč. technických a stavebních) rozhodne, jaký systém zelené stěny se rozhodnu použít.

Klíčovým faktorem pro dlouhodobě krásnou zelenou stěnu je volba a uspořádání rostlin a následně pravidelná a odborná péče.

Jestli jste milovníci zeleně ve firmě, řešení se vždy najde. Nicméně i zde platí, že pracujeme s živým organismem, a ten potřebuje adekvátní přístup – tj. výběr, manipulaci a následnou péči. Ať už se rozhodnete pro zelenou stěnu ode mne či jiného dodavatele, měli byste mít především vy jistotu, že znáte odpověď na všechny odborné otázky.

zelená stěna

Důležité je mít jasnou představu, jaký smysl má zelená stěna plnit, a také dobře vyhodnotit podmínky, kde se bude instalovat.


Na co se připravit

Přípravy jsou nejdůležitější částí, samotná instalace je třešnička na dortu.

Budeme spolu řešit tyto oblasti:

  • rozměry a umístění
  • technické parametry nosné stěny
  • skladbu rostlin a celkový vzhled
  • osvětlení
  • systém závlahy a odvodnění
  • pravidelnou údržbu.

Mechové stěny a obrazy & paravany

Vhodnou variací na zelenou stěnu může být také mobilní paraván z živých rostlin nebo naopak neživá stěna či obraz z preparovaného mechu.

zelené stěny