Zář
22
Vypichovaná vysoká květinová dekorace – JAK NA TO? Jan / s 0 komentáři

Letošní babí léto je překrásné a díky stále svěžím květinám na záhonech je radost rozloučit se s létem a přivítat podzim krásnou dekorací. Takovouto dekoraci si lehce můžete vytvořit doma a její příprava vám nezabere víc jak hodinku.

 

Potřebný materiál:

7x irský zvonek

5x větviček skalníku

5x stonky přesličky

3x rudbekie

15x astry

5x slunečnice

Igelit, aranžovací hmota Oasis, keramický květináč

 

Postup:

Aranžovací hmotu Oasis si seřízněte tak, aby se vám vešla do květináče a přesahovala horní hranu květináče cca na tři prsty. Nechte hmotu nasáknout vodou a mezitím si připravte igelit do květináče, kterým oddělíte Oasis. Není to nezbytně nutné, ale bude se vám pak později květináč lépe čistit.

Stonky před zapíchnutím do oasisu vždy zešikma seřízněte. Nejprve si vytvořte základní tvar a výšku z větviček skalníku. Poté po obvodu zapíchejte irské zvonky, které vytvoří objem. Stonky seřízněte na různou délku a ještě si jich pár nechte na později pro zakrytí aranžovací hmoty. Stonky přesličky „obmotejte“ okolo hrany vázy a přečnívající části aranžovací hmoty, aby ji co možná nejvíce zakryly. Stonky se nebojte ostře přehnout, vytvoří vám nejen zajímavý dekorativní prvek, ale i přidrží květy, které začnete vpichovat do aranžmá.

Květy si také seřízněte na různou délku a naaranžujte mezi větvičky skalníku, irské zvonky a přesličku. Rudbekiím, ač vám to možná trhá srdce, otrhejte okvětní lístky a použijte pouze dekorativní středy. Pokud vám někde prosvítá aranžovací hmota, využijte zbylé irské zvonky nebo větší květ na krátko seříznutý pro její zakrytí.

A máte hotovo! Gratuluji a přeji vám, ať vám dekorace dělá dlouho radost. Krásný letošní závěr léta!

0 Komentářů