Srp
25
Věnec na stůl s březovou kůrou a jeřabinami – JAK NA TO? Jan / s 0 komentáři

Nepamatuji si, kdy bylo možné od začátku srpna vidět podél silnic zralé jeřabiny. Chvíli jsem odolával, ale nakonec jsem se na jeřabiny vypravil a v tomto díle našeho seriálu JAK NA TO? jsem si pro vás připravil dekoraci z krásných oranžových plodů. Výhodou této dekorace je, že i po zaschnutí vypadají jeřabiny pěkně a dekorace vám bude dělat radost celý podzim. Pokud se chystáte na procházku do lesa, přibalte si malou taštičku, bude se vám hodit. Kůry najdete nejvíce v místě, kde se nedávno kácelo, nebo si zajděte na pilu, s nasbíráním opadané kůry většinou nemá nikdo problém. Příprava vám tentokrát zabere více času, ale výsledek stojí za to.

 

Potřebný materiál:

jeřabiny

borovicové šišky

třapatky (Rudbeckia)

klásky pšenice

bér

březová kůra, slaměný věnec, organza (oranžová), pevnější drátek, tavná pistole

 

Postup:

Nejprve si připravte potřebný materiál. Slaměný věnec omotejte oranžovou organzou. Věnec tím začistíte a současně, kdyby vám jeřabiny více seschly, oranžová organza vytvoří vhodnější barevný podklad. Kolem dokola věnce nalepte tavnou pistolí z obou stran očištěnou březovou kůru. Můžete použít i jinou kůru, např. borovicovou, záleží na vašich možnostech.  Laty plodů jeřabin si zpevněte drátkem. Vytvoříte si tak hutnější trsy a při seschnutí jeřabin se limituje vytvoření nežádoucích meziprostor. Třapatky seřízněte na cca 5 cm a otrhejte okvětní lístky. Zůstanou vám jen dekorativní středy květů, které jsou i po seschnutí krásné.

 

Na vnější hrany věnce přichyťte tavnou pistolí klasy béru. Poté do věnce nahusto naskládejte jeřabiny. K věnci je dobré je přichytit pevnějším drátkem. K propíchnutí organzy budete potřebovat trochu síly nebo si vypomozte ostrým nožem. Plody jeřabin by měli volně přepadávat přes hranu věnce.

 

Připravte si klásky pšenice, středy třapatek a šišky borovice a naaranžujte si je na věnec, jak by se vám rozmístění líbilo. Teprve potom připevněte jedno po druhém tavnou pistolí. Při použití tavnou pistolí si dávejte pozor, abyste se nepopálili, aby vám lepidlo nikde nevytékalo a nezůstaly vám lepidlové vlasy na dekoraci.

 

A máte hotovo. Takovýto věnec vás bude provázet po celé babí léto a bude krásný i po seschnutí. Tak si ho užijte!

0 Komentářů