Úno
01
Veletrh IPM ESSEN Jan / s 0 komentáři

Veletrh IPM v Německém Essenu je jedním z nejvýznamnějších světových zahradnických veletrhů. Každoročně zahajuje jarní zahradnickou sezónu přehlídkou nových trendů v zahradnictví, ve floristice, nových technologií v pěstování rostlin, i nových způsobech prezentací či jak se na práci na zahradě vhodně obléci. Některé státy zvolily národní způsob prezentace, a vytvořili tak zajímavou květinovou instalaci. Zajímavý byl například tento dánský květinový přístav:

Každý obchodník i každá země nabízí vysoce specializované služby a snaží se upoutat potenciálního zákazníka.

Každý obchodník i každá země nabízí vysoce specializované služby a snaží se upoutat potenciálního zákazníka.

Svůj šálek kávy si tu najde naprosto každý, a ačkoliv je veletrh určen především pro odbornou veřejnost, oko laika se potěší nesmírnou pestrostí barev a nekonečnou nabídkou variant a nesmírně zatouží po lánech půdy, které by osázel tady parkovými dřevinami, tady jarními cibulovinami, tamhle by vytvořil anglický park a tuhle skalničkový svět. Do toho by zasadil bublající potůček, pohodlné lavičky a odpočívadla…

Atmosféru pohody si každý může vytvořit podle své nejbujnější fantazie...

Atmosféru pohody si každý může vytvořit podle své nejbujnější fantazie...

Letošní 33. ročník hostil více než 1600 vystavovatelů z více než 50 zemí. Své zástupce na veletrhu mělo i několik českých firem, což nám dělá velkou radost, že i české firmy se umí v tak konkurenčním prostředí prosadit. Na veletrhu jsme strávili dva dny, ale s přehledem bychom vydrželi celou dobu veletrhu. Čas je přísný a tak jsme museli pečlivě rozplánovat jednotlivé návštěvy.
Zajímali nás floristické show, novinky od pěstitelů řezaných květin a také nové trendy v pěstování a péči o hrnkové rostliny. Využili jsme naší pracovní cesty po Holandsku a s vybranými pěstiteli a dodavateli jsme si domluvili schůzky, abychom je mohli navštívit přímo u nich ve firmě, osobně se seznámit s jejich produkcí, zhodnotit kvalitu a domluvit možnosti naší spolupráce. Těšíme se, že i vy, naši zákazníci, budete s naší volbou spokojeni.
Pro zájemce, kteří by chtěli veletrh navštívit, další ročník veletrhu se koná 26.-29. ledna 2016.

0 Komentářů