Kvě
05
Svatební Trdlování v Němčičkách Jan / s 0 komentáři

Letošní tradiční Trdlování na Vinařském Dvoře v Němčičkách proběhlo ve svatebním stylu. Zhostili jsme se výzdoby Vinařského Dvora, prezentace svatebních kytic a výzdoby svatební tabule.

Svatební kytice jsme vázali jak v tradičním kulatém tvaru (tzv. biedermeier), tak i v kapkovém tvaru, a nechyběla ani moderní vazba kytice za použití drátěné konstrukce nebo netradiční svatební kytice ve tvaru olympijské pochodně. Styl kytic byl také rozmanitý, od přírodní kytice z lučních květů až po vznešenou kytici z orchidejí.

 

Výzdoba svatební tabule ladila se svatební kyticí. Při výzdobě svatební tabule lze použít stejné květy nebo si můžeme pomoci i květy stejné barvy a sladit je ve stejném duchu. A protože jsme každý jiný a máme rádi něco jiného, i každý z návštěvníků svatebního Trdlování preferoval jinou dekoraci. I vy se můžete pokochat a vybrat svého favorita.

Výzdoba Vinařského Dvora byla zvolená ve venkovském stylu a nechybělo využití dekorací z révového proutí, které krásně ladí s atmosférou Vinařského Dvora. Révové proutí zdobilo bílé svatební konstrukce – oblouk a dva sloupy, které lze využít na výzdobu obřadního místa pod širým nebem, nebo je lze využít před vstupní dveře, nebo k dekoraci většího prostoru, který by jinak působil prázdným dojmem.

Révové proutí mělo bílou patinu, aby ladilo se slavnostní atmosférou svatby a navíc byly konstrukce dozdobeny bílými květy gerber, které podtrhly slavnostní „look“. A samozřejmě nesměly chybět věnce z révového proutí, jak v bílé slavnostní patině, tak i v přírodním provedení, obojí dozdobené bílými stuhami anebo opět květy gerber. Největší úspěch slavili buxusové věnečky, které byly rozvěšené podél dvora a také v oknech mansardy. Tyto buxusové věnečky jsou sami o sobě tak krásné, že se hodí na výzdobu nejenom ve venkovském stylu.

Pro výzdobu svatby ve stylu zahradní slavnosti jsou velice krásné květinové koule. Ty mohou být z různého materiálu a sladěné s celkovou výzdobou. Nejčastěji se používá jako základ buxus nebo nevěstin závoj, který se dozdobí květy v barvách svatby, nebo jen stuhami. Vždy působí velice slavnostně a stuhy rozverně poletující v letním vánku vesele doprovázejí atmosféru postupujícího večera.

Netradiční atrakcí byla fotostěna, kde se mohl každý vyfotit se svatební kyticí. Nejvtipnější nevěsta se zapomněla ráno oholit.

0 Komentářů