Říj
09
Renovace kanceláří a nové květiny do firmy Jan / s 0 komentáři

Renovace kanceláří se často neobejde i bez kompletní obměny interiérové zeleně. Květiny ve firmě dotváří příjemné pracovní prostředí.

V rámci jedné takovéto komplexní renovace jsem spolupracoval s interiérovou designérkou Lenkou Ráčkovou a zajistil jsem kompletní dodávku nových květin do firmy Epoq logistics. Základním požadavkem na květiny do firmy byla jejich nenáročná údržba. Výběr rostlin pak vycházel z celkového pojetí nového interiéru, umístění rostlin, a také z vyhodnocení světelných a teplotních podmínek v kombinaci s každodenním provozem.

Návrh rostlin jsme si se zadavatelem odladili a vybrali tchýniny jazyky s kulatými listy (Sansevieria cylindrica), které působí moderním dojmem a jsou nenáročné na údržbu.  Na parapet okna na jižní stranu jsem zvolil sukulenty zasazené do keramických obalů ve tvaru gondoly. Sukulenty snesou přímý slunečný úpal, nevyžadují častou zálivku a svými tvary poutají pozornost. Jako třetí druh rostlin jsem vybral lopatkovec (Spathiphyllum). Lopatkovec patří do skupiny rostlin čistící vzduch. Svěží husté zelené listy doplněné jednouchými bílými květy vytvoří „zelený objem“ a díky své variabilitě velikostí jsou vhodné na téměř jakékoliv stanoviště v prostoru. Lopatkovec nemá rád přímý sluneční úpal, avšak v letním období se počítá se stále zataženými roletami.

Jak tchýnin jazyk, tak i sukulenty jsou nenáročné na zálivku, spíše jsou náchylné na přelití. Zálivka 1x měsíčně je optimální. Pro lepší kontrolu zálivky doplňuji k těmto rostlinám vlhkoměry, které mají alarmovat případné přelití rostliny. Lopatkovec je citlivější na zálivku a jakmile má nedostatek vláhy, významně svěsí své listy a dožaduje se zalití. Z tohoto důvodu jsem tyto rostliny zasadil do samozavlažovacích květináčů, aby zálivka nemusela být tak častá a přesto odpovídala potřebám rostliny.

0 Komentářů