Zeleň do firem

obnova zeleně

OBNOVA STÁVAJÍCÍ ZELENĚ

Obnovit rostlinný park ve firmě jednou za čas je dobré pro rostliny, estetické pro oko, důležité pro atmosféru.

Rostlinám to nesmírně prospěje a zároveň to do vašich kanceláří přinese svěžího ducha růstu a čistoty.

zeleň do firem

 
 
 

„Chci, aby rostliny po mém zásahu vypadaly, jako když se právě vrátily z dovolené ze Srí Lanky.“

 
 
 

JAK POSTUPUJI?

1. fáze - seznámím se se situací

 • přijedu za vámi a překontroluji stav rostlin
 • zjistím vaši představu o rozsahu a stavu zeleně.

2. fáze - připravím návrh a kalkulaci

 • vyhotovím návrh údržby, obměny či doplnění stávajících rostlin, případně i okrasných obalů
 • připravím kalkulaci
 • společně sladíme úpravy návrhu

3. fáze - realizace

 • vzájemně si potvrdíme zakázku
 • proběhne realizace
 • fakturace

 

CO NEJČASTĚJI ŘEŠÍM S KLIENTY?

Zachovat původní rostliny nebo je nahradit?

Rostliny v dobrém stavu nebo perspektivní do budoucna rozhodně ponecháme. Ale ostatní je vhodné nahradit. Firma není sbírkový skleník.

Ve firmě jsou rostliny, které si donesli sami zaměstnanci a chtějí se o ně i starat.

Doporučuji sjednotit okrasné obaly, aby byla zachována firemní kultura. V reprezentativních prostorách firmy doporučuji ponechat pouze firemní zeleň.

O údržbu rostlin se stará několik lidí.

Vyberte dvě osoby se zodpovědností a vřelým vztahem k rostlinám. Péče o zeleň zabere cca 3 hodiny/1x za 14 dnů podle počtu a velikosti rostlin. V letních měsících i více hodin nebo výše uvedené 1x týdně. Nezdá se to, ale je to časově náročný a zodpovědný úkol. Jedno přelití rostlin může znamenat jejich úhyn v krátké době.

Zaveďte udržovací kalendář a zapisujte, kdy byla provedena zálivka (naprosto žádoucí, pokud se střídají osoby v péči o rostliny).

Postupujte podle manuálu údržby o rostliny.

Osoba zodpovědná o údržbu se často mění.

Stejně jako v předchozím bodu, případně zvažte, jestli by pravidelná údržba o rostliny nebyla vhodná zajistit odborníkem.

Firma je členitá a zeleň různě roztroušená, špatně se orientuji v celkové zeleni jak já, tak i zodpovědná osoba.

Na schůzku doporučuji vzít orientační schéma půdorysu firmu pro rychlou orientaci na schůzce i v další komunikaci.

KOMPLETNĚ NOVÁ ZELEŇ

Jak probíhají přípravy a realizace?

 1. Sejdeme se v prostorách, kam se budou rostliny instalovat. Poprosím vás o půdorys, projdeme si firmu a vybereme stanoviště. Současně se seznámím s prostředím a atmosférou, vaší představou, světelnými a teplotními podmínkami atd. Vytypujeme si varianty okrasných obalů a rostlin.
 2. Nerad se ptám, jaký máte rozpočet. Chci vám vybrat rostliny, o kterých vím, že se jim u vás bude dařit a budou se na vybraném stanovišti náležitě vyjímat a plnit svoji funkci. Okrasné květináče, které se vám budou hodit a současně rostlinám slušet. Podle toho vám připravím nabídku a kalkulaci. Rád vám dám na vybranou, myslím, že máme stejný cíl – krásný a příjemný výsledek.
 3. Od návrhu se můžeme odrazit. Většinou již není potřeba další schůzka, ale telefonické nebo e-mailové upřesnění, vyladění.
 4. Pokud jste s nabídkou a její finální podobou spokojeni, pustíme se do realizace. Tj. objednávky nových rostlin, okrasných obalů, vše od prověřených pěstitelů a dodavatelů. Domluvíme si termín instalace, který si s vámi ještě den-dva předem znovu potvrdím.
 5. V den „D“ proběhne instalace, proškolení o rostlinách a požadavcích na jejich péči a dostanete přehledný manuál s informacemi k vašim rostlinám.
 6. Za 3-5 týdnů od instalace bych rád překontroloval stav rostlin, jak se aklimatizovaly a jestli se jim v novém prostředí náležitě daří a péče o rostliny je v pořádku.
 7. Pokud budete mít zájem o pravidelnou odbornou péči o vaše rostliny, budete mě vídat pravidelně každých 14 dnů.

 
 
JAK VYBÍRÁM ZELEŇ?

S radostí.

Rostliny jsou živé organismy. Proto je důležité znát prostředí a atmosféru, abych mohl vybrat přesně ty, o kterých vím, že porostou, vám budou dělat radost, mě dobré jméno, a tak budeme mít všichni radost.“

S duchem.

„Zeleň musí být vidět a být přirozená. Splynout s náladou a podtrhnout vnitřní atmosférou firmy.

Potěší mě, když se rostlinám daří, až si pan ředitel stěžuje, že slečna sekretářka není za tím fíkusem ani vidět… ehm, ale to také není žádoucí, že?“

Se stylem.

„I mezi rostlinami jsou rolls-royce, škodovky nebo žigulíci. A tak jako rolls-royce nezaparkujete před panelákem, do nové a stylové kanceláře si asi taky nedáte rostlinu ze supermarketu.

Nebudete si ale kupovat rolls-royce, když víte, že spolehlivého partnera vám udělá škodovka (i když ten rolls-royce by byl parádní).

A tak je to i s rostlinami. Najdu vám spolehlivého partnera ze světa rostlin. A když budete chtít i servis, jsem vám k službám."

zeleň do firem