Říj
02
Nadívaná dýně květinami II – JAK NA TO? Jan / s 0 komentáři

Zdobení a vyřezávání dýní nemusí být jen zábava pro děti. Nedávno jsme nadívali menší dýně, teď se můžeme již pustit do větší dekorace. Materiál zvolte vám dostupný, nebojte se experimentovat a dýni udělat pestrobarevnou. Je podzim a všude kolem nás plno krásných barev a plodů přírody, které se hodí na nádivky. Tak hurá do toho!

Potřebný materiál:

1x větší dýně

7x rudbeckie

3x irské zvonky

5x list dlužichy

3x slunečnice

4-5 stonků ostružin s plody

4-5 větviček břečťanu

2x jiřina

5-7x cínie

Aranžovací hmota Oasis, plastový květináč nebo igelit, silnější špejle

 

Postup:

Dýni seřízněte čepičku a vydlabejte. Pokud máte plastový květináč, poměřte, aby se nám do dýně vešel. Místo květináče můžeme použít igelit. Aranžovací hmotu také seřízněte, aby se nám vešla do květináče nebo přémo do dýně, kterou jsme si předem vystlali igelitem. Aranžovací hmotu nechte napít vodou. Hmota by nám měla přesahovat asi na tři prsty nad okraj dýně/květináče. Okraj hmoty šikmo seřízněte, abyste mohli připevnit čepičku dýně, kterou napíchněte na silnější špejli.

Stonky všech květin a větviček před zapíchnutím do aranžovací hmoty zešikma seřízněte. Základní objem a konstrukci nám vytvoří irské zvonky a břečťanové šlahouny, dostatečně dlouhé, aby sahaly téměř k podložce. Postupně začněte vpichovat květy, listy a plody. Stonky nechte různě dlouhé a vpichujte ze všech stran (kromě zadní, kde je čepička dýně) aranžovací hmoty, aby stonky přirozeně vytvářeli požadovanou kompozici. Rudbeckiím otrhejte okvětní lístky, aby nám zůstal pouze dekorativní střed.

 

Dle libosti přidejte i další břečťan nebo irský zvonek, ale již kratší, než do základní konstrukce. Pomůžou vám zakrýt místa, kdepřípadně prsvítá aranžovací hmota. A je to! Ať vám nadívaná dýně dělá hodně radosti!

 

 

0 Komentářů