Zář
26
Jeřabinový věnec na dveře – JAK NA TO? Jan / s 0 komentáři

Podzim je krásný. Příroda začne hrát všemi barvami a je radost se kochat… Jestli o prodlouženém víkendu zamíříte do lesů, vezměte si sebou na výpravu malou taštičku a nůžky a opatřete si trochu materiálu na podzimní věnec, kterým ozdobíte své vchodové dveře nebo branku.

 

Potřebný materiál:

Jeřabiny

Borovicové šišky

Kůra břízy

Klásky pšenice

Slaměný věnec, organza, zdobný drátek, tavná pistole, provázek nebo drátek na zavěšení

 

Postup:

Slaměný věnec omotejte organzou, ideálně oranžovou, a uvažte na věnec dostatečně dlouhý provázek nebo drátek, za který věnec pověsíte. Z klásků pšenice odstřihejte stonky, ze kterých si připravte malé snopečky. Březovou kůru si nastříhejte na asi 3cm široké kousky. Laty jeřabin si zpevněte zespod drátkem.

Tavnou pistolí postupně přilepte na věnec borovicové šišky, snopečky ze stonků obilí, jeřabiny, březovou kůru a klásky. Vše dávejte těsně k sobě, hlavně jeřabiny, aby při sesychání nevznikla prázdná místa. Na závěr můžete věnec omotat zdobným drátkem, který kromě ozdoby pomůže jednotlivé části zafixovat a zamezí jejich případnému opadávání při nepříznivém počasí a větru. Teď již stačí jen věnec zavěsit a po celý podzim se těšit z krásné ozdoby. Gratuluji!

 

 

0 Komentářů