Dub
20
JARNÍ TRUHLÍKY A JARNÍ VÝZDOBA PRODEJNY Jan / s 0 komentáři

Řekl bych, že každý milovník květin rád obdivuje květinové truhlíky. Jak je to krásné, když nás první sluníčko vyláká na procházku a procházíme kolem domů, které mají vyzdobená okna veselými truhlíky. Pro své firemní zákazníky zajišťuji pravidelnou sezónní obměnu venkovních truhlíků, která se dělá 4x ročně podle období.
Obsah truhlíků volím podle stanoviště a účelu. Důležitá je světová strana a dopad slunečních paprsků, jestli se jedná o ná- nebo zá- větrnou stranu, četnost zálivky a podobně. Velice důležitý je i zmíněný účel, jestli se na truhlíky budeme dívat z dálky nebo z blízka, a podle toho volím rostliny buď s důrazem na detail, nebo naopak na objem.

Podívejte se na příklad jarních truhlíků, které jsou určené pro okna nasměrovaná na severovýchod, v závětrném prostředí a s důrazem na detail. Truhlíky jsem osázel petrklíči, pomněnkami a cibulovinami.

Truhlíky mají dvojité dno a jsou doplněné hladinoměrem pro usnadnění zálivky.

 

Do prodejen, které chtějí mít sezónní dekorace vítající zákazníky, mohou být vhodné jak sezónní truhlíky, tak vstupní květináče. V konkrétním případě jsou truhlíky osázené bylinkami, protože se to hodí k charakteru prodejny. Květináče ke vstupu do prodejny jsou zhotovené z trvanlivé dekorace. I takovéto dekorace jsou sezónního charakteru a praktické je, že se vždy vymění pouze obsah, čili nádoby zůstávají na místě a jsou stále plné.

Venkovní nádoby vybírám s ohledem na jejich umístění, aby byly stabilní, přitom nesmí být těžké, aby mohl personál pohodlně dekorace uklízet.

 

0 Komentářů