Úno
23
České odpoledne v holandském květinářství. Jan / s 0 komentáři

Svoji holandskou cestu jsem zakončil českým odpoledne v květinářství Petera Manderse v Lemmeru. Peter je můj dlouholetý vzor, učitel a kolega. Seznámili jsme se před deseti lety, když jsem studoval na universitě v holandském Drontenu, odkud Peter pochází.

Připravili jsme tradiční chlebíčky, nechyběli sušenky, české pivečko a jiné laskominy.

Využil jsem možnosti znovu s Peterem spolupracovat, vytvářet květinová aranžmá a seznámit se s novinkami z holandské vazby květin, která je vzdušná, barevná, svěží a přitom jednoduchá a moderní.

Jako poděkování jsem s přítelkyní pro Petera a jeho manželku Lucii, respektive jejich zákazníky, připravili malé překvapení. V sobotu 21.2.2015 jsme v jejich květinářství uspořádali české odpoledne „Czech me out“.

Květinová dekorace na střeše našeho auta zaparkovaného před Peterovým obchodem zdaleka upoutala pozornost kolemjdoucích.

Připravili jsme květinové dekorace z materiálu, který jsme si přivezli z Čech a jako pohoštění připravili tradiční české chlebíčky, sušenky, udělali malou ochutnávku českého likérového vína od Jana Stávka, a nezapomněli jsme ani na české pivo. Dominantou byla velká dekorace na autě zaparkovaném před Petrovým obchodem.

Akce měla velký úspěch, a my se těšíme, že to nebylo poprvé a naposledy a v příštím roce si zopakujeme „Czech me out again“.

0 Komentářů