O mně

Jmenuji se Jan Kopřiva.

Vyrůstal jsem v zahradnickém centru mých rodičů v Šebrově. Nejspíš máme zahradnickou tradici nejenom ve jméně, ale i v genech… Už praprastrýček František posílal před první světovou válkou mému pradědovi na jižní Moravu speciální roubovací nožík lodní poštou z Ameriky. Prý aby se mu lépe roubovala réva…

A tak to ani u mě nešlo jinak. Kromě toho, že jsem od dětství pomáhal v zahradnictví, tak jsem vystudoval Zahradnickou fakultu Mendlovy University v Brně, absolvoval program Management a marketing na CAH v Drontenu v Holansku, stážoval u holandských pěstitelů a v zahradnickém centru Coolings ve Velké Británii. Většinu času jsem se pohyboval kolem pokojových a řezaných rostlin.

A tak se jednou stalo, že se ze zájmu stala obživa. V tomto oboru je se neustále co učit. Současný rozvoj mezioborové spolupráce – zatím tedy především v zahraničí – přispívá k rozvoji zájmu o příjemné a zdravé životní prostředí, a to i uvnitř budov a domovů, ve kterých trávíme většinu času.

Výzkumům se věnuje nejen NASA, ale řada psychologů a terapeutů dnes poukazuje na prospěšnost zeleně. Konec konců i školní tabule byly a často ještě jsou zelené – zelená uklidňuje, zeleň pročišťuje. Patříte mezi ty bytosti, které z šumu města prchají na víkend do přírody? Pak asi sami na sobě pociťujete blahodárné působí zeleně…

I to je důvod, proč zeleni do firem věnuji svůj profesní život. Věřím, že správnou skladbou a uspořádáním zeleně ve firmě je možné přispět k příjemnějšímu pracovnímu životu.

Motto: Dělat radost rostlinami!

 

zeleň do firem